Pavlína SrnováJmenuji se Pavlína Srnová. Narodila jsem se 7. srpna 1991 v Benešově a žiji v malé vesničce v kraji Josefa Lady.

Vyučila jsem se v Praze v Hostivaři kadeřnicí a poté udělala maturitu v oboru "Podnikání" na stejné škole. Nyní chodím na VOŠ ekonomických studií do Prahy, kde studuji obor „Účetnictví a finance“.
Ke kresbě jsem se dostala už na základce, kde jsem si v nudných hodinách ve škole začala se spolužačkou kreslit grafity po sešitech. Díky tomu mě jednoho dne napadlo vzít doma do ruky tužku, papír a pokusit se o portrét jednoho zpěváka. Bylo to spíš obkreslování, ale zjistila jsem, že při tom ze mě spadávají všechny starosti a je mi na chvíli lépe. A to byl důvod, proč jsem pokračovala dál. Začala jsem brzy kreslit věci, které znázorňovali mé pocity, a byl to pro mě prostředek, jak utéci na chvíli od šedého nudného světa, který jsem neměla moc ráda.

V průběhu času jsem pročítala knížky o kresbě a učila se z nich. Absolvovala jsem kurz Kresby pravou mozkovou hemisférou, který mi dal hodně. Kurz Reálné kresby a pastelu také nebyly úplně špatné. Na „učňáku“ si mě jednou všiml pan ředitel Andrle, který se zabývá malbou a díky němuž jsem začala chodit ve škole na hodiny kresby, které byly určeny pro gymnázium nikoliv pro učební obory, k paní Radvanové a později k panu Fürstovi. Docházení jsem ovšem flákala, takže jsem tam byla jen párkrát. Také jsem začala v té době zkoušet kromě kresby i malbu.

Na podzim roku 2010 jsem měla svou první výstavu v Říčanské čajovně „Čajda“. Poté jsem dvakrát byla vystavující na Festivalu amatérských umělců v galerii „Kotelna“ také v Říčanech.

Když jsem se dozvěděla o příležitosti ilustrovat knihu, tak jsem chvíli váhala, jestli na to mám. Pak jsem si ale řekla, že to zkusím.  Buď to vyjde, nebo ne. Začala jsem tedy kreslit a k mému překvapení se Tomovi moje kresba líbila a bylo mi nabídnuto nakreslit další ilustrace a to se už odmítnout nedalo! 

Od doby co jsem začala kreslit, jsem doufala, že jednou budu mít svou výstavu a moje výtvory budou k vidění třeba i v nějaké knize.  A teď se mi to splnilo. Jsem ráda, že moje obrázky jsou součástí zrovna této sbírky, protože její myšlenka, odvaha autora – který je mimochodem opravdu milý a sympatický člověk – něco takového napsat mě už na začátku zaujala.

Pavlína Srnová obrazově znázornila kapitoly
OZDOBY KRÁS, POCITY a PŘIZNÁNÍ

a bás KRÁSA a STŘÍBRO (kresba básně zůstává překvapením knihy). Zpět k ilustrátorům                                                                        Zpět na hlavní stránku

Žádné komentáře:

Okomentovat