Lukáš PatákJmenuji se Lukáš Paták, ale nikdo v mém okolí mi neřekne jinak než Paty. Narodil jsem se 7. 3. 1995 v Příbrami, nyní bydlím nedaleko v menší vesničce. Už odmalička jsem byl velmi aktivní dítě a čmárání pastelkami byla jedna z hlavních činností mého dětství. Ve dvanácti letech jsem při prohlížení tuningového časopisu narazil na soutěž virtual tuning, zaujalo mě to a pokusil jsem se o nakreslení prvního auta. Začátky samozřejmě byly velmi těžké, ale nevzdal jsem to. Po pár měsících se dostavil první maličký úspěch v podobě otištění mého výtvoru ve zmiňovaném časopise. Později přišla éra nového počítače, her a moje nadšení mě nějak opustilo a kreslit jsem přestal. Přichází doba, kdy jsem si měl vybrat střední školu. Patnáctileté ležérní ucho, které absolutně nemá představu o tom, co by chtělo v životě dělat, si má vybrat, jakým směrem se bude dál ubírat. I přes snahu učitelů dokopat mě na gymnázium si nakonec vybírám střední školu s automobilovým zaměřením poblíž mého bydliště, protože v tu dobu auta byla mým hlavním koníčkem, a na kreslení jsem si skoro nevzpomněl. Mít teď tu možnost, rozhodl bych se asi jinak.

Posléze ale přichází prosba o nakreslení kamarádova auta, vytahuji tedy ze stolu tužky a pokouším se opět něco načmárat. Začíná mě to zase bavit. Pak zkouším i první portrét a zjišťuji, že to není žádná jaderná fyzika a pomalu se začínám zdokonalovat. Účastním se i soutěže v kreslení aut na naší škole a následně ji vyhrávám. Kromě tohoto a předtím zmiňovaného časopisu jsem vyhrál ještě nějaké soutěže na FaceBooku, ale žádný extra velký úspěch se zatím nedostavil. 

Bohužel v současné době je volného času na kreslení čím dal tím méně. 

Když jsem dostal nabídku ilustrovat knihu, byla to výzva a řekl jsem si: "Proč to nezkusit?" Rád jsem využil této příležitosti a myslím si, že je to zatím největší úspěch s mým "čmáráním". Chtěl bych poděkovat autorovi za možnost podílet se na konečné podobě knihy. 

Lukáš Paták obrazově znázornil kapitoly 
LÁSKA K MUŽŮM a BOLEST Z ŽEN,
a bás HRAČKY (kresba bás zůstává překvapením knihy).Zpět k ilustrátorům                                                                        Zpět na hlavní stránku

Žádné komentáře:

Okomentovat